Sauna, Infrasauna

Sauna

Sauna Wellness D5 – finského typu je obložena kvalitní kanadskou borovicí, která je charakteristická velmi nízkým výskytem suků a téměř nulovou smolnatostí, čímž splňuje jednak nároky na přesnou opracovatelnost pro potřeby saunového obkladu, jednak na vysokou žáruvzdornost. Dveře jsou vyrobeny z tvrzeného žáruvzdorného skla. Saunování je relaxační aktivita, která člověka provází již několik tisíc let. O blahodárném působení sauny a parní lázně na lidský organismus byly napsány desítky a stovky knih; pokud se chcete o fenoménu saunování a jeho základních pravidlech dozvědět více, doporučujeme návštěvu na některé z těchto adres:

 

Sauna – pravidla saunování

 

Infrasauna

Infrasauna („saunování“ v infračervené kabině) je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr.Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50oC v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20-55 °C, protože 80-90% vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunu.

Systém infrasauny umožňuje prohřívání těla například před zvýšenou tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před odchodem do chladného počasí.

Účinky infrasauny:

  •  Rozehřátí a uvolnění
  • Úleva pro klouby
  • Zmírňování bolesti
  • Čistění pleti a odbourávání celulitidy
  • Snížení váhy redukce toxických látek

Infrasauna – pravidla saunování

Komentáře nejsou povoleny.