Squash

Squash je velmi populární hra určena pro 2 hráče, kteří pomocí squashových raket odrážejí od stěny hřiště speciální míček na squash.
Každý hráč má squashovu raketu, ochranné brýle a speciální sálovou obuv pro squash nebo sálovou obuv se světlou podrážkou. V případě, že nemáte vlastní vybavení pro squash, můžete využít služeb naší půjčovny.

 

Historie hry Squash

O podobnou hru Squashi se zasloužili trestanci ve věznici Fleet v Londýně (Anglie), když si krátili svůj pobyt za mřížemi. Začali odehrávat míček o zeď pomocí raket. Tuto hru nazvali „Rockets“ (rakety) a vymysleli ji na začátku 19. století. Tahle hra se rozšířila i na některé školy ve Velké Británii, byla obměňována a upravována. A právě ve škole Harrow, kolem roku 1830 se zrodil Squash. Díky vytíženým kurtům se nemohla skupina studentů dostat na kurt pro rakety, a začali tak trénovat s míčkem z indické gumy údery o stěny. Zjistili, že míček se neodrazí, ale „rozplácne“ se o stěnu a je nutné rychle reagovat. Tato varianta hry se za krátkou dobu prosadila a byla tak populární, že v roce 1846 byly na škole Harrow vybudovány první čtyři squashové kruty a Squash byl oficiálně uznán jako sport. Squashové kurty byly prvně stavěny na školách v Anglii a později se začaly objevovat i kurty klubové. Nyní se Squash rozšiřuje po celém světě.

Opravdový hráč Squashe má:

Tenisky do tělocvičny, dobrou náladu a pár dobrých kamarádů a kamarádek, kteří si rádi zahrají. Pokud ještě k tomu máte cit v ruce jako tenista, odhad kulečníkového hráče, fyzičku maratonského běžce, rychlost sprintera a srdce bojovníka, máte šanci stát se profesionálním hráčem Squashe. Vybavení Vám rádi zapůjčíme i vysvětlíme pravidla.

S pozdravem Váš tým SQUASH-RELAX D5

Komentáře nejsou povoleny.